Teyze Olma Sanatı

Çok iddialı oldu!Aslında yalnızca ebeveyn olmak değil birey olabilme işi bir estetik istiyor...Miloş doğduktan sonra hayatımızda pek çok şey değişti. Bir kere artık annemin ve babamın tüm enerjisi dede ve anneanne olmaya odaklandığı için çoğunlukla arada kaynıyorum, ki bu iyi bir şey=)

Yoğunluktan annemler kadar sık göremesem de en geç iki haftada bir günümü ona ayırıyorum. Son bir-bir buçuk aydır ise algıları daha açık ve daha net iletişim kurabiliyor.

Son aylarda hatta belkide şu son iki yılda pek çok olumsuzluğu üst üste yaşadım... Başarısız başvurular tez hocamın ortalarda olmayışı ve tam anlamıyla kaybolmuş hissetmem, sınavlarda yaşadığım ataklar... Basit ama hepsi birbirinin parçası olan olumsuzluklar... İşte öyle bir günde Mila'yı görmenin bana iyi geleceğini düşünerek onunla uzun saatler geçirdim. Sorunları çözemeyince sanırım olay mahallinden bir süreliğine uzaklaşmak yapılabilecek en akıl karı çözümlerden biri... Karşıma oturdu(artık desteksiz oturabiliyor!) ve dikkatlice yüzüme bakmaya başladı. Sonra ellerinden birini bana doğru uzattı. Ben de yüzüne daha fazla yaklaştım. Saçlarımı tuttu yüzümü sevdi ve gözlerimin içine gülerek baktı... Büyümek ne zor... Yalnızca katı bir gıdayı bile yiyebilmek, adım adım yürümeyi, hece hece konuşmayı öğrenmek, İlk kez kedi görmek mesela şaşkınlıktan ölmek... Yürümeye çalışırken düşüp durmak düşüp durmak düşüp durmak... Sonra bir sabah kusursuzca o adımları atmak! Üstelik tüm bunları yaparken evrenle müthiş bir iletişim halinde kalmak... İşte gerçek bir mucize... Hakiki bir sevgi... Yaşlanıyorum galiba!

Şarkı mı?

Bruno Mars'ın hastasıyız.


Yorumlar

  1. Yegenine vakit ayir.iki haftada bir neymis?nasil teyzesin sen?

    YanıtlaSil
  2. Bazen ben de kendime bunu soruyorum:) ama tatilde açığı kapadık:)

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

♥♥♥her düşünce değerli bizim için ♥♥♥

Popüler Yayınlar