Ayıklama Mevsimi

Elimde Reich'ın kitle pskolojisi kitabı, arka planda Rossini'm olmasına rağmen huzursuz huzursuz aynı sayfayı 30. kez okuduğumu fark edince, önce Bergman'ın "Sommarnattes Leende" filmini açtım ardından vizyondakilere göz gezdirdim... Sonra birden gözüm takvime ilişti... Aralığın son haftasına girmek üzereyken her yıl yaptığım gibi bir şeyler yazmalıyım dedim, elimde ki ekinezyalı çayımla.

2017...

Sanırım büyüdüğüm yıl oldu. Tabularımı yıktığım, kendi içime döndüğüm, ve tümüyle olmasa da tek başıma pek çok şeyi idare etmeye çalıştığım bir yıldı.

Gidenler kalanlar, tüm iyi niyete rağmen karanlık tarafa geçmeyi seçenler, sürekli para konuşanlar, asla kendine dönüp bakmaya gerek duymayanlar, dedikoducular, tüm derdi kendi çıkarları olanlar, küçük hesaplar peşinde koşanlar,cimriler(cimri insanları hiç sevmediğim gibi sevgide de cimri olduklarını düşünürüm), en önemlisi de samimiyetsizler ... iyi ki varlar. Zira fark etmeden bnim kişisel gelişimime istemeden de olsa katkıları olduğu gibi, beni inciterek daha da güçlenmemi sağladılar. Ve tabiiki istemeden kırdıklarım... Kalbim hep o kırılan parçanın tamiri ile meşgul ruhum hep sevgiyle hatamın tekrarını engeller. Ben yine nasır bağlamayan kalbim, yüksek sevme ability'im ile 2018'i karşılıycam. İçimden bir ses bu senenin pek çok şeyi değiştireceğini söylüyor ve ben değişimleri yaşamak için sabırsızlanıyorum. Mükemmel olmadığımın farkındayım ama derdim hiç bir zaman bir başkasının yüreğini ya da kutsalını zedelemeye uğraşmak olmadı. İnanın böyle yaşamak daha huzurlu ve kolay.

Minicik Mila'm, elimi bırakmayan dostlarım ve beni benden çok düşünen hocadan, danışmandan öte yürüdüğüm yolu güzelleştirenlerim iyi ki varlar... Yeni yıldan beklentim; çok çalışmam gereken bu süreçte bana manevi ve zihinsel açıdan destekleyici iyi enerjiler getirmesi.

Sevdiklerimizin sağlıkla yanımızda olduğu, huzurlu mutlu günlere...

(Bu kez aşk dilemiyorum. Onun yerine anneannemin öğüdünü hatırla(t)makla yetiniyorum; canınızı yaksalar da can yakmayın ve sevmekten hiç vazgeçmeyin.)

Bu da 2017 yılının son şarkısı olsun:

Yorumlar

 1. 2018 güzellikler, iyilikler getirsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Bolat,

   Ne güzel bir temenni bu! Dilerim, hepimize güzellikleriyle beraber gelsin:)

   Sil

Yorum Gönder

♥♥♥her düşünce değerli bizim için ♥♥♥

Popüler Yayınlar