Pages

13 Ekim 2016

0 Kalabalıklarda BiriHafta sonuna doğru akarken saatler, bir selam vermek istedim.Umarım her şey olmasa da pek çok şey yolundadır herkes!

Başlıkla konuyu vurgulamak en sevdiğim şey, ve siz zaten bunu biliyorsunuz.Yine de bugün konuya nasıl nereden gireceğimi bilemediğim günlerden birindeyim.


Bugün modern insanın çıkmazlarına bakalım mı biraz birlikte? Eminim bu konu da- pek çok konu da olduğu gibi- herkesin söyleyecekleri vardır. Bana göre modern ánthropos'un büyük çıkmazlarından biri  "özel hissetme tutkusu."Günlük hayatta yarattığımızı iddia ettiğimiz tarzın da çıkış noktası bu.Çoraplarınızı çizgili tercih edip pantolonunuz izin verdiği müddetçe aradan fırlayıp durması, uğraşılmamış gibi görünen ama size ait olduğunu sandığınız bir tavır.Tercih ettiğiniz saç modeli, arabanız için aldığınız bir aksesuar, ev dekorasyonunuz da ki eşsiz zevkiniz.Tebrikler!Gerçekten tarz sahibi çok sofistike bir insansınız!Ama işin aslı güvenli alanlarınızdan kopup, kalabalığa adım attığınız andan itibaren, onlarcasından yalnızca birisiniz.Bunu fark ettiğiniz an materyalist zeminin tatminkarlığından ayrılıp canlı bir vitrin mankeni olmaktan sıyrılmak için çırpınmalar başlıyor, anlara şahıslara anılara daha fazla odaklanıyorsunuz.İşte tam da burada modern Dünya'nın yalnızlık duvarlarıyla örülmüş teknolojik hapishanesinde boğulmak üzere olan etten kemikten Mürşid-i Kamil, geçmiş ile arasında derin bir özlem bağı oluşturuyor, Müzelere gidiyor, sahaf talan ediyor, antikaya merak duyuyor.Eski resimlerin renksizlerine imreniyor.Böylece kendi olduğu zamanlar yaratırken, aynı zaman bükümünde-her nasıl oluyorsa- unuttuğu anların Tanrısı olmayı arzuluyor.Tüm bu çaba Foucault sarkacı etkisi yaratıyor, özel hissedemediği anda yeni bir sorgulayış sürecine giriyor...Özgürlük hissi ve bütünlenme arasında gezinmeye devam mı o zaman ne dersiniz?

.....


Hemen bir film önerisi gelmeli burada ama onun yerine İtalya'nın büyülü atmosferine taşınan çok sevdiğim bir arkadaşımdan gelsin tavsiyemiz. HBO'nun bilim kurgu türünde ki yepyeni yapımı WestWorld'den bahsediyoruz.Şimdiden büyük hayran kitleleri ve izlenme oranları yakalayacağını ön görmek hiç de zor değil.
Meraklısına WestWorld izlenmeyi bekliyor.

Fragmanı da şuraya konduralım:Bu da tam bir sonbahar şarkısı benden size gelsin: 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

♥♥♥her düşünce değerli bizim için ♥♥♥