Pages

8 Mart 2015

0 KIZ LEYLA

Yıllar geçti ben artık aynı adı bile kullanmıyorum. Aynı kız değilim ben. Adımı, tadımı, kokumu, masumiyetimi senin yaşanmışlıklarınla kazıdım attım.
Yıllar geçti ben büyüdüm. Kendi elimi en sıkı tutan ben oldum.Olmak istediğim kadına bir adım daha yaklaştım. Merhametimi çocuklara,  kedilere, dostlara pay ettim.kendime hiç bir şey kalmadı, her sabah yeniden sevmeyi öğrendim.Nasıl şükrettim sevebildiğim için.
Ben artık çok farklıyım. Bak ben diyorum senli cümleler çok eski, hiç hatırlamıyorum. Ben benim çünkü, gerçeğim. Sen hala kayıp...
Okadar sahici gülmelerim var okadar gerçek bir kadınım ki, soğuk mesafeli belki kendini saklayan... Beni tanısaydın aşk sinerdi üstüne yazdıklarına anlattıklarına hatta ruhuna ama en çok doğaya hayvanlara tüm insanlara sevmeyi öğrenirdin belki.
Ve okadar gerçek ki hüzünlerim; ağlayan bir çocuğun elini tutamadığım için, yaralı bir kuş için, annemi kırdığım için ağlıyorum artık sadece.
Ve aynaya bakıp gördüğüm kadınlarla gurur duyuyorum hergün ezilen, dayak yiyen, tacize tecavüze uğrayan, mesleki dayatmalarla maddi manevi şiddete maruz kalan, aşağılanan, hor görülen, aldatılan, yalanlarla uyutuldu sanılan, kadın olduğu için günahkar aptal asalak olarak görülen, ama yine de yılmayan, cehenemini yaratacak bile olsa bir adamı doğuran, seven, büyüten hep çok seven yine de seven inadına seven masumiyetini tüm soysuzluklara rağmen koruyan ÖZGECAN olan GÜLDÜNYA olan sayısız, sonsuz, isimsiz ama hepsi bir olan kadınlarla gurur duyuyorum...8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebeti ile yazdığım bu yazıyı; Sertab Erener ve Sezen Aksu'nun öldürülen ve şiddete maruz kalan  TÜM KADINLAR için besteledikleri bu anlamlı şarkı ile sonlandırıyorum...KIZ LEYLA
Kiminin kocası kiminin amcası
En sevdikleri yani sözün kısası
Aldılar sıcacık uykularından
Attılar dere yataklarına gece yarısı

Ne kıyanlar bildi ne kıyılanlar
Erkek yasası

Kalk doğur kendini, kadirsin
Kadınsın, kızımsın, annemsin
Ne çok sütün vardı oysa
Dünyayı kin mi emzirsin

Kız Leyla ayağa kalk hemen
Kalk çabuk, topla kırıklarını
Kız Leyla pusuya yat hemen
Bi daha vurmasınlar kız çocuklarını

Kimi yol ağzında damladı bıçaktan
Kimi dostane bi sohbet sırası
Can giderken kul elinden
Yüzümüze tükürdü son nefesi


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

♥♥♥her düşünce değerli bizim için ♥♥♥