ALLAH CANINI ALMASIN YENİ YIL :)

  365'in son 5'i....

Su gibi geçen saatler,bitmeyen planlar,büyüyen bizler,büyümek istemeyenler....Nasıl geçtiğini dur bir düşün...: Mallıkla. Hiç gücenmece alınmaca yok. Mallıkla geçiyor.

"Az dur arkadaş ;bir dolu şey yaptım,iş değiştirdim,paralandım,aldım giydim,diyet yaptım,sevdiklerimle içtim,bolca gezdim,seviştim,ah canım sevemedim....Dükkanı yeniledim,kredi çektim perdeleri değiştim,dolabı komple atıp, hepsini Armani Prada aldım.Sınıfın ineği oldum,ailemin göz bebeği,sülalenin prensesi...Sensin mal"

 Sizin yerinize kendime kızdım :) Hiç harmanlanmış ruh haliyle okumayın. Mallıklar yapıyoruz.Sosyal medya tutkunluğumuzdan,deşifre etme isteğimizden hiç bahsetmeyeceğim, dahilim olaya..Ama neden?Korkmayın bunu da sorgulamaya başlamayacağım....Ama, "onda var, bende de olsun,o yaptı yapmalıyım" kıskançlığını,birey olamamayı çözemedim ben.Cidden bir yarıştır gidiyor.Acaba "gelişme" dedikleri, "doyum" dedikleri sürece mi yaklaşma sancısı bu ?

Güzel görünmek,iyi yaşamak ve iyi yemek yemek üzerine kurulu sanki bu yüzyıl.....Hangimiz istemeyiz ki? Eee peki sonu?Ben çözemedim bunu :)Adamın elinde bir kuru değnek,kumlar üzerinde yalın ayak..M.Ö.570....Matematikle uğraşıyor bir de astronomiyle heyecanlanıyor...Biz de anca günlük fala bakalım...Pisagorcum ah senin döneminde sosyal medya olsa ne yapardın?"Yeni yıl hediyesi aşkım sana hipotenüs formülünü hediye ediyorum"...Like like :) Yer bildirimi:Pisagorculuk Okulu..Pisagor,4 kişi daha ..:)Yani çok boş zamanları varmış evet,ama bizim kadar "güzellik" üstünde durmamışlar..Ya da "tüketim"...Roma'yı saymayın canım"hazcılık bizden sorulur yeğen.."..

Olayı dramatikleştirmeden,realist bir kaçışla sonlandırıyorum;"bulacak bir şey bırakmamışlar ne yapalım".Pekii biz,bize ne kattık bu yıl?Elle tutulur neler yaptık.Bu hayıflanmamı hafifleten cevaplar istiyorum..

Kişisel olarak "ye-iç-sıç" piramidini geliştirdim....Acımasızım di mi?Ben bana saydırayım,az giydireyim de el otursun biraz,sesi kısarak....Öz eleştiri hoş ama acımasızdır aslında.Tabikii bu 360 gün çok şey kattı,çok şey öğrendik.Ama hamız hala....

İnançla,bakışla kıyaslamayı sevmiyorum.Açıklama yapmaya bile gerek yok.Ben de sizin kadar aşığım yeni yıla.Ama neden bilmiyorum....360'ın tüm mallıklarını geride bırakıp,az üretmenin hırçınlığına çizgi çekme isteğinden belki de....Bir umut yüreklerde ;"bu yıl benim yılım olacak".Güzel bir pozitiflik katıyor sanki..Her yer ışıl ışıl.Hediyeler alınıyor,veriliyor....

Allah canını almasın yeni yıl ...Bir dolu listem var benimde uzayan."2014 Listesi" başlıklı.Belki de yıllarca kaçtığımız şeyleri gerçekleştireceğimiz,yıllarca beklediğimiz şeyleri elde edeceğimiz bir yıl olacak...Genede;hep bir sorgulama gibi geliyor bana yeni yıl.Bir "en" leri bulma isteği...2013'ün enleri gibi ....

Gene geldik işte yılın sonuna,bir yılında başına vardık.Daha az kıskançlık,daha çok üretkenlik olsun bu yılda....Daha az "MALLIK" yapalım.Daha çok sevelim...Bilim adamı olamasak ta bir şeyleri başarma umudu taşıyalım,başlama noktası sayalım bir süreci...Belki,gene daha güzel olmaya çalışıcağız,belki de daha verimli...Ama daha iyi olacağımıza eminim.

 Bu arada severim bunu :)

Yorumlar

 1. adam akılllı mutlu geçirdiğimiz üç beş gün ancak var 2013'de :)

  YanıtlaSil
 2. Daha az "MALLIK" yapalım.Daha çok sevelim. :)) ehehe, doğru diyosun ama bizler de uslanmayız ki :) güzel bir yıl olsun :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yok uslanmayiz :) hepimize güzelliklerle gelsin

   Sil
 3. ahah cocom az kaldı biticek bu yıl ve 2014 bu kadar mallıklı bi yıl olmasın please :)

  YanıtlaSil
 4. Merhaba,

  Bloğunuzu çok beğendim ve takipçiniz oldum. Sizi de bloğumda takipçi olmaya beklerim. Sevgiler

  https://mommyslifetime.blogspot.com/

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

♥♥♥her düşünce değerli bizim için ♥♥♥

Popüler Yayınlar