Pages

26 Nisan 2011

3 MAMAK ÇÖPLÜĞÜ

 Ankaralılar bilirler...Elmadağ yolu,Çevre yolu deseniz,Metroya gidilen yol deseniz.....Aaa asıl Ikea'nın adresi deseniz, herkes yüzünü buruşturur...Evet sabırsızlıkla beklediğimiz ıkeanın duvarları şimdiden mamak çöplüğünün kokusuyla tütsülenmiş durumda...
 Organik tarım yapılıyor dediler, yok koku gidecek dediler..Boş...Kesin çözüm çöplüğün ordan alınması...Benim hayalim ise;oraya yapay bir gölet yapmak...Alışılmışın dışında bitkisel ve yapısal peyzaj projelerinde bir fiil çalışmak...Neden merkeze yakın bir yer,yeni alış veriş merkezinin çevresi böyle olamıyor...??
tık

3 yorum:

  1. ahh ahh canım valla kokusu evlere kadar ulaşıyor bu çöplüğün maalesef:( biz daha bu kadar gelişemedik o yüzden böyle mekanlar yok bizde:( olsada piknik yaparlardı kesin:))

    YanıtlaSil
  2. ebrucum cidden evlere kadar geliyor...annemler çevreye yakın bende annemlere bize gelmiyor ama akşam annemlerdeysem böööleee bir esinti:)))))valla haklısın kesin mangal olayına girerlerdi..öptüm:)

    YanıtlaSil
  3. artık azalmadı mı kokusu ya eskiden çoook kötüydü çok iyi biliyorum. şimdi çilek fln yetiştiriyolar diye duymuştum haberlerde git gide düzelir inş.

    YanıtlaSil

♥♥♥her düşünce değerli bizim için ♥♥♥