Pages

22 Nisan 2011

2 HAYAL KURMAK GÜZELDİR!

hayalleri ertelemek kadar saçma bişi yok.hep söleriz bunu biliriz hatta duyarız da sık sık.ama bi türlü harekete geçmeyiz.hep bahanelerimiz vardır bazen para bazen zaman mekan güvensizlik hatta.sora bir de dönüp bakarız ki hayallerimizi ya başkaları gerçekleştirmiş ya da çok geç kalmışız.keşkeleri türk dil kurumu lügatından kaldırmasak da kendi sözlüklerimizden silip yaratıcılığımızı, hatta hiç kimsenin bir diğerine benzemediği haleti ruhiyemizi serbest bırakmalıyız.bugün yazmaya başladığım ilk postta çok sevdiğim bi dostumun hep söylediği sözle bitirmek istiryorum hayal kurmak güzeldir=)
                                                                                                                                               COCO

2 yorum:

 1. sanırım bir dilde keşke sözcüğünün olması zayıflıktır. gerçi bu mekan, zaman ve çıkarılan derse göre de değişir ama neyse.
  çook eskilerde bir kabile varmış. doğada vahşice yaşarlarmış. zevk uğrana yapmadıkları şey yokmuş. çok güçlü askerlermiş. ve dillerinde "teşekkür" anlamına gelen bir kelimede yokmuş. aslında bunlarında dillerinin zayıf olduğunu yada güçlü olduğunu söyleyebiliyoruz. baktığımız yere göre savunduğumuz düşünce değişebilir.
  ve bazı hayallerden vazgeçmek gerekir.
  ancak tabiki gök yüzüne şatolar yapmak onları yerde inşaa etmekten daha eğlencelidir ;)

  YanıtlaSil
 2. asp haklısın=) bakış açısı tabii=)kişiden kişiye göre değişir bunlarda benim fikirlerim=)teşekkürler=)

  YanıtlaSil

♥♥♥her düşünce değerli bizim için ♥♥♥